| Upload Date | December 19 2025 03:32 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 13 |
| Model ID | iPhone14,5 |
| Motherboard | D17AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.58 GB |
| Single-Core Score | 2253 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2209
317.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2314
13.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2244
45.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2228
51.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1958
26.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2963
14.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2062
165.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2177
67.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1821
54.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1962
8.12 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2728
84.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2852
219.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2406
70.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2543
25.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1936
1.87 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2204
69.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5308 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4916
706.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7296
44.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6115
125.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6038
139.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5215
70.8 images/sec |
|
|
Clang
|
7414
36.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2310
184.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6375
197.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3636
108.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5079
21.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7486
232.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5971
459.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5837
171.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4328
42.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5550
5.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4965
157.2 Kpixels/sec |