| Upload Date | December 19 2025 03:31 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Enterprise (64-bit) |
| Model | Hewlett-Packard HP Z800 Workstation |
| Motherboard | Hewlett-Packard 0AECh |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5645 |
| Topology | 2 Processors, 12 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 44 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 2797 MHz |
| Package | Socket 1366 LGA |
| Codename | Westmere-EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 82 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 363 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
594
85.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
708
4.26 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
561
11.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
581
13.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
160
2.18 images/sec |
|
|
Clang
|
692
3.41 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
638
51.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
595
18.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
39
1.16 images/sec |
|
|
Background Blur
|
223
0.92 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
412
12.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
588
45.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
276
8.11 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
170
1.69 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
566
547.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
203
6.43 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1942 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1229
176.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3967
23.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2084
42.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2673
61.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1189
16.1 images/sec |
|
|
Clang
|
6752
33.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
796
63.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5712
177.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
285
8.54 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1474
6.10 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2225
69.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3172
243.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1677
49.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1112
11.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5461
5.28 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1584
50.2 Kpixels/sec |