| Upload Date | December 19 2025 03:30 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | realme RMX5062 |
| Model ID | realme RMX5062 |
| Motherboard | k6989v2_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.00 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.85 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.40 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.07 GB |
| Single-Core Score | 2163 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1865
267.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1932
11.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2618
53.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2505
57.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2041
27.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2666
13.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2181
174.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2121
65.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2298
68.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1987
8.22 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2426
75.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1812
139.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2246
65.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1999
19.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1624
1.57 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2318
73.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7200 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5389
773.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7939
47.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10223
209.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10302
237.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8094
109.8 images/sec |
|
|
Clang
|
10951
53.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2599
208.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9581
296.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5340
159.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6072
25.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9425
293.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5272
405.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7494
219.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5717
56.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7967
7.71 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9438
298.8 Kpixels/sec |