| Upload Date | December 19 2025 03:17 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.3 |
| Model | iPhone 16 Pro Max |
| Model ID | iPhone17,2 |
| Motherboard | D94AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A18 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.44 GB |
| Single-Core Score | 3573 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3150
452.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3014
18.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3437
70.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3355
77.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3325
45.1 images/sec |
|
|
Clang
|
4121
20.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3273
262.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3130
97.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5528
165.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3678
15.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3678
114.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4146
318.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3906
114.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4204
41.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2862
2.77 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3308
104.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9131 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7303
1.02 GB/sec |
|
|
Navigation
|
9725
58.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9624
197.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9081
209.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10364
140.7 images/sec |
|
|
Clang
|
12095
59.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3883
310.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9790
303.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10647
318.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9758
40.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11416
355.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9021
693.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10101
296.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9363
92.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9796
9.48 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9244
292.7 Kpixels/sec |