| Upload Date | December 19 2025 03:17 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPad (11th generation) |
| Model ID | iPad15,7 |
| Motherboard | J481AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 5 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.44 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 3 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.78 GB |
| Single-Core Score | 2712 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2704
388.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2724
16.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2724
55.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2587
59.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2382
32.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3257
16.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2510
201.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2511
77.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2359
70.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2384
9.87 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3147
97.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3367
258.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3045
89.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3433
34.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2175
2.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2819
89.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6662 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6145
882.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7986
48.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7303
149.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6783
156.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6822
92.6 images/sec |
|
|
Clang
|
9058
44.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3124
250.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7190
222.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5317
159.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5997
24.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8789
273.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7232
556.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7295
214.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7430
73.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6611
6.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7220
228.6 Kpixels/sec |