| Upload Date | December 19 2025 01:22 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy Tab S8 Ultra |
| Model ID | samsung SM-X900 |
| Motherboard | taro |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 2 part 3400 revision 0 |
| Base Frequency | 1.78 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.79 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.50 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.00 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.12 GB |
| Single-Core Score | 1609 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1288
185.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1361
8.20 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1938
39.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1820
42.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1729
23.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1962
9.66 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1420
113.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1679
52.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1771
53.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1500
6.21 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1944
60.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1085
83.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1788
52.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1597
15.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1312
1.27 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1745
55.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3606 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2218
318.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4083
24.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4654
95.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5011
115.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4116
55.9 images/sec |
|
|
Clang
|
4421
21.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1483
118.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4882
151.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3060
91.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3010
12.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5209
162.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2263
174.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3924
115.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3555
35.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4650
4.50 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4537
143.7 Kpixels/sec |