| Upload Date | December 19 2025 01:18 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME Z370-P |
| Power Plan | Augsta veiktspja |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8700 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 3.28 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4713 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Transfer Rate | 2594 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1619 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1548
222.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1830
11.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1793
36.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1762
40.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1327
18.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1737
8.55 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1516
121.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1746
54.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
730
21.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2211
9.15 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2321
72.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1515
116.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1644
48.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2165
21.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1425
1.38 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1897
60.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6059 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2948
423.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8261
49.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6211
127.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8467
195.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5973
81.1 images/sec |
|
|
Clang
|
9628
47.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1958
156.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11234
348.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2640
79.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8218
34.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8838
275.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6932
533.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6145
180.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4953
49.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10362
10.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7385
233.8 Kpixels/sec |