| Upload Date | December 19 2025 01:10 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPad Pro 11-inch (M4) |
| Model ID | iPad16,3 |
| Motherboard | J717AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 9 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.41 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.29 GB |
| Single-Core Score | 3831 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3377
484.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3473
20.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3729
76.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3587
82.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3581
48.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4396
21.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3438
275.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3272
101.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5793
173.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3807
15.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3923
122.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4506
346.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4194
123.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4594
45.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3029
2.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3558
112.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13846 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10599
1.49 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14513
87.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15275
312.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14450
333.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16615
225.5 images/sec |
|
|
Clang
|
20845
102.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4389
351.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16444
509.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
14220
425.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14314
59.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17540
545.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13058
1.00 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16454
482.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14564
144.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15978
15.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14643
463.6 Kpixels/sec |