| Upload Date | December 19 2025 01:04 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | vivo V2218A |
| Model ID | vivo V2218A |
| Motherboard | taro |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 2 part 3400 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.75 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.19 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.01 GB |
| Single-Core Score | 1778 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1401
201.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1388
8.36 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2111
43.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1930
44.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1863
25.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2131
10.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1643
131.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1870
58.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2099
62.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1762
7.29 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2110
65.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1306
100.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2029
59.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1704
16.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1417
1.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1963
62.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4430 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2928
420.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4781
28.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6137
125.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6501
149.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5338
72.4 images/sec |
|
|
Clang
|
6858
33.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1888
151.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6243
193.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3640
108.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3627
15.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4983
155.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3094
237.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4715
138.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2779
27.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5313
5.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5662
179.3 Kpixels/sec |