| Upload Date | December 19 2025 12:55 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | vivo I2221 |
| Model ID | vivo I2221 |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.01 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.14 GB |
| Single-Core Score | 1909 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1453
208.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1579
9.51 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2347
48.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2277
52.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1858
25.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2370
11.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1872
149.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1931
59.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2006
60.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1870
7.74 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2211
68.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1524
117.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2031
59.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1878
18.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1487
1.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2072
65.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4777 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3273
470.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4752
28.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6846
140.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6423
148.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6017
81.7 images/sec |
|
|
Clang
|
6014
29.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2077
166.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6738
208.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3813
114.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3800
15.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6789
211.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3387
260.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5236
153.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3707
36.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5380
5.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6058
191.8 Kpixels/sec |