| Upload Date | December 19 2025 12:55 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 21QTCTO1WW |
| Motherboard | LENOVO 21QTCTO1WW |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 255H |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 197 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 5087 MHz |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.49 GB |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2275 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2042
293.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2136
12.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2551
52.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1680
38.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2167
29.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1509
7.43 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1567
125.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2304
71.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2784
83.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3207
13.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3018
93.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2493
191.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2855
83.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2514
24.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2503
2.42 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2991
94.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13059 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6298
904.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
14290
86.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12251
250.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16424
378.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17681
240.0 images/sec |
|
|
Clang
|
25646
126.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3872
310.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
23655
733.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9009
269.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14182
58.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15139
471.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14527
1.12 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
13021
382.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8500
84.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
25366
24.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14982
474.4 Kpixels/sec |