| Upload Date | December 19 2025 12:55 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.5 |
| Model | iPhone 13 mini |
| Model ID | iPhone14,4 |
| Motherboard | D16AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.59 GB |
| Single-Core Score | 2238 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2237
321.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2306
13.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2313
47.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2458
56.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1925
26.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2903
14.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2063
165.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2121
65.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1748
52.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1891
7.83 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2707
84.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2746
211.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2341
68.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2545
25.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1910
1.85 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2083
66.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5147 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4844
695.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6880
41.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5735
117.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6134
141.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5330
72.3 images/sec |
|
|
Clang
|
7719
38.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2352
188.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6107
189.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3477
104.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4725
19.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7569
235.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5778
444.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5781
169.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5094
50.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6145
5.95 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2751
87.1 Kpixels/sec |