| Upload Date | December 19 2025 12:54 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 16 Pro Max |
| Model ID | iPhone17,2 |
| Motherboard | D94AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A18 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.44 GB |
| Single-Core Score | 3447 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3141
451.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3028
18.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3427
70.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3318
76.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3339
45.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3980
19.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2930
234.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2956
91.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5428
162.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3079
12.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3631
113.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3906
300.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3655
107.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4122
40.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2823
2.73 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3174
100.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8940 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7078
1016.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9986
60.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9487
194.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8887
204.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10073
136.7 images/sec |
|
|
Clang
|
11916
58.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3737
299.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9628
298.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10256
306.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9500
39.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11084
344.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8827
678.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9851
289.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9237
91.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9447
9.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9114
288.6 Kpixels/sec |