| Upload Date | December 19 2025 12:52 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus CPH2769 |
| Model ID | OnePlus CPH2769 |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 4 part 2 revision 0 |
| Base Frequency | 3.32 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.32 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 3.80 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.88 GB |
| Single-Core Score | 2845 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2165
310.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2053
12.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3132
64.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3001
69.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2922
39.7 images/sec |
|
|
Clang
|
3466
17.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2485
199.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2672
82.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4455
133.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2731
11.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2981
92.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2564
197.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3370
98.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2952
29.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2487
2.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2816
89.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9265 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6282
902.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9266
55.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9964
204.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9083
209.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11961
162.3 images/sec |
|
|
Clang
|
14788
72.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2949
236.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12413
384.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8949
267.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9236
38.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12544
390.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9242
710.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10482
307.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7834
77.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12922
12.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10613
336.0 Kpixels/sec |