| Upload Date | December 19 2025 12:49 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi Poco F5 |
| Model ID | Xiaomi 23049PCD8I |
| Motherboard | taro |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 2 part 3400 revision 0 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.80 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.50 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 2.92 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.02 GB |
| Single-Core Score | 1696 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1499
215.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1447
8.72 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1955
40.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1836
42.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1742
23.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1987
9.79 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1469
117.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1687
52.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1962
58.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1736
7.18 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1956
60.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1255
96.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1896
55.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1726
17.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1319
1.28 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1841
58.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4408 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2772
398.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4866
29.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5916
121.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6397
147.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5005
67.9 images/sec |
|
|
Clang
|
6421
31.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1715
137.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5801
179.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3731
111.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3907
16.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5706
177.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3076
236.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4684
137.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3991
39.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4884
4.73 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5390
170.7 Kpixels/sec |