| Upload Date | December 19 2025 12:48 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 14 |
| Model ID | iPhone14,7 |
| Motherboard | D27AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.58 GB |
| Single-Core Score | 2442 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2461
353.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2428
14.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2389
48.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2452
56.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2192
29.7 images/sec |
|
|
Clang
|
3128
15.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2235
179.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2289
70.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2023
60.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2064
8.54 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2876
89.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2989
229.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2607
76.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3129
31.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1983
1.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2463
78.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6062 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5352
768.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7527
45.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6354
130.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6573
151.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6543
88.8 images/sec |
|
|
Clang
|
8636
42.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2589
207.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6827
211.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4833
144.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5540
22.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8230
256.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6489
498.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6497
190.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5831
57.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6541
6.33 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6400
202.6 Kpixels/sec |