| Upload Date | December 19 2025 12:48 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | LENOVO 83HL |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Snapdragon(R) X Plus - X1P42100 - Qualcomm(R) Oryon(TM) CPU |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARMv8 (64-bit) Family 8 Model 1 Revision 201 |
| Base Frequency | 3.24 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Single-Core Score | 2405 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2102
301.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2013
12.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2728
55.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2483
57.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2393
32.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2787
13.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2225
178.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2250
69.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2438
73.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2283
9.45 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2390
74.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2685
206.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2919
85.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2829
28.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1988
1.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2385
75.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11248 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7151
1.00 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10470
63.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13147
269.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13728
316.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14846
201.5 images/sec |
|
|
Clang
|
18631
91.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2776
222.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15445
478.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9382
280.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12223
50.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13061
406.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12474
959.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
14523
426.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10314
102.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14902
14.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13108
415.0 Kpixels/sec |