| Upload Date | December 19 2025 12:48 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Xiaomi Poco F5 |
| Model ID | Xiaomi 23049PCD8G |
| Motherboard | marble |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 2 part 3400 revision 0 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.80 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.50 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 2.92 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.01 GB |
| Single-Core Score | 1696 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1523
218.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1463
8.82 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1948
39.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1865
43.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1752
23.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1935
9.53 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1491
119.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1676
51.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1965
58.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1731
7.17 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1964
61.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1240
95.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1912
56.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1722
17.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1301
1.26 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1814
57.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4272 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2981
428.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4729
28.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5768
118.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6308
145.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4979
67.6 images/sec |
|
|
Clang
|
6153
30.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1740
139.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5429
168.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3696
110.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3705
15.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5543
172.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2986
229.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4670
137.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3275
32.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4661
4.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4816
152.5 Kpixels/sec |