| Upload Date | December 19 2025 12:47 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 13 |
| Model | vivo V2037 |
| Model ID | vivo V2037 |
| Motherboard | k69v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM MT6769V/CU |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 3 part 3338 revision 1 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 1.80 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.00 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.63 GB |
| Single-Core Score | 412 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
391
56.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
512
3.09 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
549
11.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
552
12.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
449
6.09 images/sec |
|
|
Clang
|
508
2.50 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
415
33.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
510
15.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
214
6.39 images/sec |
|
|
Background Blur
|
309
1.28 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
496
15.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
150
11.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
505
14.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
386
3.83 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
469
454.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
387
12.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1278 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
860
123.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1897
11.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1941
39.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2006
46.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1585
21.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1790
8.82 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
451
36.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2261
70.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
752
22.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
645
2.67 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1735
54.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
597
45.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1376
40.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1313
13.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1889
1.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1336
42.3 Kpixels/sec |