| Upload Date | December 19 2025 12:47 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.25 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3767 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3367
483.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3464
20.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3945
80.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3498
80.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3355
45.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4473
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3413
273.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3119
96.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5671
169.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3661
15.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3801
118.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4541
349.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3927
115.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4393
43.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3104
3.00 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3400
107.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9776 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8678
1.22 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11595
69.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11244
230.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9545
220.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10460
142.0 images/sec |
|
|
Clang
|
13395
66.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4076
326.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9152
283.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10785
322.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9695
40.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11636
362.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10335
794.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10783
316.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10504
104.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10249
9.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9634
305.0 Kpixels/sec |