| Upload Date | December 19 2025 12:47 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus 13 |
| Model ID | OnePlus CPH2653 |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.75 GB |
| Single-Core Score | 2763 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2301
330.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2331
14.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3066
62.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2844
65.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2714
36.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3755
18.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2427
194.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2810
87.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2933
87.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2490
10.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2696
83.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2881
221.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3244
95.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2696
26.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2672
2.59 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2657
84.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8211 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4991
716.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8390
50.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9406
192.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9467
218.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9828
133.4 images/sec |
|
|
Clang
|
13906
68.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2666
213.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12096
374.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6977
208.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7404
30.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10350
322.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8685
667.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8964
263.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6055
60.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12919
12.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9499
300.8 Kpixels/sec |