| Upload Date | December 19 2025 12:47 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 24117RK2CC |
| Model ID | Xiaomi 24117RK2CC |
| Motherboard | zorn |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.30 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.84 GB |
| Single-Core Score | 2102 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1861
267.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1883
11.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2538
52.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2428
56.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1969
26.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2638
13.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2059
164.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2029
62.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2213
66.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1955
8.09 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2361
73.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1880
144.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2141
62.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1946
19.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1562
1.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2221
70.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6586 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4675
671.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7203
43.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8963
183.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8214
189.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7641
103.7 images/sec |
|
|
Clang
|
8378
41.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2378
190.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8475
262.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5275
157.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5956
24.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8959
278.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5382
413.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7129
209.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6404
63.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7877
7.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8302
262.9 Kpixels/sec |