| Upload Date | December 19 2025 12:46 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 |
| Model ID | iPhone18,3 |
| Motherboard | V57AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.49 GB |
| Single-Core Score | 3878 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3294
473.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3044
18.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3828
78.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3888
89.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3501
47.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4443
21.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3730
298.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3395
105.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6033
180.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3920
16.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3899
121.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4386
337.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4248
124.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4595
45.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3338
3.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3547
112.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9947 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7871
1.10 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10922
65.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11044
226.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10914
251.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10998
149.3 images/sec |
|
|
Clang
|
13559
66.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4336
347.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10349
320.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10884
325.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10056
41.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11829
368.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9757
750.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10880
319.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10554
104.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10512
10.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9637
305.1 Kpixels/sec |