| Upload Date | December 19 2025 12:46 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S23 Ultra |
| Model ID | samsung SM-S918N |
| Motherboard | kalama |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.36 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.79 GB |
| Single-Core Score | 1649 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1538
220.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1303
7.85 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1921
39.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1771
40.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1582
21.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1936
9.53 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1599
128.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1633
50.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1802
53.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1623
6.72 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1961
61.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1427
109.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1735
50.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1615
16.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1277
1.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1805
57.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4728 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3424
491.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5325
32.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6624
135.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6113
141.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4971
67.5 images/sec |
|
|
Clang
|
6361
31.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1770
141.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6162
190.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3927
117.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4038
16.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6670
207.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3471
266.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4841
142.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4604
45.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5683
5.50 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5673
179.6 Kpixels/sec |