| Upload Date | December 19 2025 12:42 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | OnePlus CPH2723 |
| Model ID | OnePlus CPH2723 |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.85 GB |
| Single-Core Score | 3071 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2603
373.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2372
14.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3288
67.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3240
74.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3085
41.9 images/sec |
|
|
Clang
|
4005
19.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2591
207.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3010
93.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3434
102.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2787
11.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3069
95.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3283
252.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3628
106.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3463
34.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2814
2.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3034
96.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9340 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6068
871.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10019
60.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11080
226.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10310
237.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11610
157.6 images/sec |
|
|
Clang
|
15817
77.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2946
235.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12544
388.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7818
233.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8160
33.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11913
370.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9481
728.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10255
300.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7969
79.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12933
12.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11090
351.2 Kpixels/sec |