| Upload Date | December 19 2025 12:42 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S24+ |
| Model ID | samsung SM-S9260 |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.40 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.83 GB |
| Single-Core Score | 2086 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2116
303.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2268
13.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2632
53.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2777
64.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2004
27.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2744
13.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2026
162.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2064
64.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2231
66.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1991
8.24 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2451
76.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1688
129.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1741
51.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1582
15.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1205
1.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1762
55.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5993 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4778
686.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7032
42.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7823
160.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8350
192.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6977
94.7 images/sec |
|
|
Clang
|
8887
43.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1912
153.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7243
224.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5175
154.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5517
22.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7084
220.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5382
413.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6055
177.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5129
50.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6148
5.95 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7135
225.9 Kpixels/sec |