| Upload Date | December 19 2025 12:41 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | vivo I2405 |
| Model ID | vivo I2405 |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.01 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.03 GB |
| Single-Core Score | 2032 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1778
255.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1745
10.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2381
48.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2285
52.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1930
26.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2529
12.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2033
162.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2020
62.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2134
63.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1931
7.99 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2323
72.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1699
130.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2119
62.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1956
19.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1571
1.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2163
68.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6324 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4581
657.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5839
35.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9168
187.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8095
186.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7031
95.4 images/sec |
|
|
Clang
|
7871
38.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2287
183.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9400
291.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4991
149.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5667
23.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8563
266.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5035
387.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7392
216.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4944
49.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7944
7.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9018
285.5 Kpixels/sec |