| Upload Date | December 19 2025 12:40 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Google Pixel 8 Pro |
| Model ID | Google Pixel 8 Pro |
| Motherboard | husky |
| Governor | sched_pixel |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 9 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 1.70 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.70 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.37 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 2.91 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.30 GB |
| Single-Core Score | 1739 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1511
217.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1358
8.18 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2073
42.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1952
45.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1758
23.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2118
10.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1600
128.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1810
56.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1914
57.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1629
6.74 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2017
62.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1308
100.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1850
54.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1748
17.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1417
1.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1917
60.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4316 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2809
403.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4385
26.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6612
135.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6950
160.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4806
65.2 images/sec |
|
|
Clang
|
5592
27.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1373
110.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6359
197.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2705
81.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3859
16.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6266
195.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2889
222.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4714
138.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4531
45.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5298
5.13 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6003
190.1 Kpixels/sec |