| Upload Date | December 19 2025 12:40 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Famille (64-bit) |
| Model | Default string Default string |
| Motherboard | Default string Default string |
| Power Plan | Utilisation normale |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 6900HX |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 68 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4793 MHz |
| Package | Socket FP7 |
| Codename | Rembrandt |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2066 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2118
304.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1865
11.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2069
42.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2078
47.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1961
26.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2110
10.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1994
159.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2171
67.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1117
33.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2873
11.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2774
86.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2024
155.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2448
71.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2550
25.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1932
1.87 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2281
72.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10029 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6529
937.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12335
74.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10541
215.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13299
306.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11895
161.4 images/sec |
|
|
Clang
|
14818
73.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2555
204.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15894
492.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4585
137.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11047
45.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15836
492.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10949
841.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11587
340.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8856
87.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18219
17.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12426
393.4 Kpixels/sec |