| Upload Date | December 19 2025 12:40 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus 13 |
| Model ID | OnePlus CPH2649 |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.86 GB |
| Single-Core Score | 2914 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2438
350.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2362
14.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3250
66.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3112
71.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3041
41.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3911
19.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2085
167.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2928
90.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3139
93.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2655
11.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2951
91.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3215
247.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3506
102.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3013
29.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2798
2.71 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2889
91.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8906 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5569
799.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9918
59.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10127
207.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9271
213.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11632
157.9 images/sec |
|
|
Clang
|
15223
75.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2278
182.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12382
383.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7714
230.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8463
35.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12265
381.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9723
747.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10230
300.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7162
71.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13455
13.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10133
320.8 Kpixels/sec |