| Upload Date | December 19 2025 12:40 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi Poco F7 |
| Model ID | Xiaomi 25053PC47G |
| Motherboard | sun |
| Governor | performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.01 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.97 GB |
| Single-Core Score | 1941 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1661
238.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1517
9.14 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2370
48.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2231
51.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1847
25.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2401
11.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1877
150.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1939
60.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2068
61.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1845
7.64 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2240
69.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1672
128.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2055
60.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1947
19.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1487
1.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2092
66.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6007 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4303
617.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6133
37.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9196
188.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8154
188.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7075
96.0 images/sec |
|
|
Clang
|
7027
34.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2106
168.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8005
248.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4653
139.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5274
21.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7942
247.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4597
353.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6862
201.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5747
57.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7074
6.84 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7830
247.9 Kpixels/sec |