| Upload Date | December 19 2025 12:39 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP ZBook Fury 15.6 inch G8 Mobile Workstation PC |
| Motherboard | HP 8870 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-11950H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 141 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.61 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4988 MHz |
| Package | Socket 1787 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 8 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 1064 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 748 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
461
66.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
681
4.10 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
805
16.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
777
17.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
844
11.5 images/sec |
|
|
Clang
|
781
3.84 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
759
60.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
594
18.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
767
22.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
977
4.04 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
970
30.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
607
46.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
789
23.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
960
9.52 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
708
684.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
866
27.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2860 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1719
246.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3560
21.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3326
68.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3492
80.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3698
50.2 images/sec |
|
|
Clang
|
4135
20.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
933
74.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3643
112.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1923
57.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2825
11.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3994
124.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2882
221.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2884
84.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2522
25.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4721
4.57 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3285
104.0 Kpixels/sec |