| Upload Date | December 19 2025 12:36 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro |
| Model ID | iPhone18,1 |
| Motherboard | V53AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.45 GB |
| Single-Core Score | 3920 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3414
490.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3471
20.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3934
80.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3615
83.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3553
48.2 images/sec |
|
|
Clang
|
4464
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3621
290.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3311
102.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6005
179.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3844
15.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3985
124.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4822
370.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4166
122.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4656
46.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3304
3.20 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3606
114.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10141 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8852
1.24 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11303
68.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11371
232.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9823
226.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10846
147.2 images/sec |
|
|
Clang
|
13659
67.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4299
344.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10222
316.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11524
344.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10124
41.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11711
364.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10955
842.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11175
327.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11433
113.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10455
10.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9843
311.6 Kpixels/sec |