| Upload Date | December 19 2025 12:32 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S23 Ultra |
| Model ID | samsung SM-S918B |
| Motherboard | kalama |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.36 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.79 GB |
| Single-Core Score | 1944 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1773
254.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1690
10.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2272
46.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2304
53.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1921
26.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2480
12.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1910
153.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1935
60.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1968
58.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1774
7.34 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2269
70.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1581
121.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1978
58.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1862
18.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1490
1.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1913
60.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4743 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3585
514.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5620
33.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6531
133.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5492
126.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4899
66.5 images/sec |
|
|
Clang
|
6088
30.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2111
169.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6429
199.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3878
116.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3971
16.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6843
212.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3723
286.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5277
154.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4319
42.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4622
4.47 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5588
176.9 Kpixels/sec |