| Upload Date | December 19 2025 12:28 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy A56 |
| Model ID | samsung SM-A566B |
| Motherboard | s5e8855 |
| Governor | energy_aware |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3457 revision 1 |
| Base Frequency | 1.95 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.95 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.60 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 2.91 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.13 GB |
| Single-Core Score | 1361 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1223
175.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1276
7.69 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1704
34.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1645
37.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1390
18.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1663
8.19 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1334
106.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1402
43.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1331
39.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1206
4.99 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1600
49.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
898
69.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1394
40.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1136
11.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1139
1.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1441
45.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3863 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2173
312.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3791
22.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4856
99.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6210
143.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4754
64.5 images/sec |
|
|
Clang
|
5438
26.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1559
124.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5986
185.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2399
71.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3733
15.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5556
172.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2504
192.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4016
117.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3499
34.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5292
5.12 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5014
158.8 Kpixels/sec |