| Upload Date | December 19 2025 12:22 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.3 |
| Model | iPhone 17 Pro |
| Model ID | iPhone18,1 |
| Motherboard | V53AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.45 GB |
| Single-Core Score | 3873 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3405
489.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3404
20.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3928
80.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3602
83.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3573
48.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4479
22.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3510
281.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3274
101.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5864
175.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3791
15.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3994
124.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4774
367.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4065
119.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4486
44.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3242
3.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3550
112.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9983 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8716
1.22 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11240
67.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11463
234.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9477
218.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10680
144.9 images/sec |
|
|
Clang
|
13264
65.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4197
336.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10252
317.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11204
335.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9865
40.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11698
364.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10818
831.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10983
322.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11133
110.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10488
10.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9572
303.1 Kpixels/sec |