| Upload Date | December 19 2025 12:21 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 25053RP5CC |
| Model ID | Xiaomi 25053RP5CC |
| Motherboard | O1_asic |
| Governor | xres |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3461 revision 1 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 1.80 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 1.89 GHz |
| Cluster 3 | 4 Cores @ 3.04 GHz |
| Cluster 4 | 2 Cores @ 3.40 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.30 GB |
| Single-Core Score | 2658 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2200
315.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2109
12.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3050
62.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2633
60.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2553
34.7 images/sec |
|
|
Clang
|
3224
15.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2343
187.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2494
77.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3355
100.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2721
11.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2967
92.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2611
200.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3037
89.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2721
27.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2082
2.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2965
93.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8607 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6971
1001.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9687
58.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10761
220.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11635
268.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10075
136.7 images/sec |
|
|
Clang
|
13951
68.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2564
205.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11049
342.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7499
224.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8267
34.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10945
340.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5756
442.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8905
261.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8022
79.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8562
8.28 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11409
361.2 Kpixels/sec |