| Upload Date | December 19 2025 12:18 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPad Air 11-inch (M2) |
| Model ID | iPad14,8 |
| Motherboard | J507AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.48 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.46 GB |
| Single-Core Score | 2648 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2572
369.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2616
15.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2625
53.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2579
59.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2318
31.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3258
16.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2419
193.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2444
75.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2300
68.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2349
9.72 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3120
97.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3233
248.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2996
87.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3558
35.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2083
2.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2735
86.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10212 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8326
1.17 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11395
68.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11811
241.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11196
258.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11525
156.4 images/sec |
|
|
Clang
|
16422
80.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3177
254.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12468
386.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8083
241.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10065
41.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13126
408.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10806
830.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11392
334.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10846
107.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11434
11.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11216
355.1 Kpixels/sec |