| Upload Date | December 19 2025 12:17 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP EliteBook 840 G7 Notebook PC |
| Motherboard | HP 8723 |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-10210U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 12 |
| Base Frequency | 2.11 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4197 MHz |
| Package | Socket 1528 FCBGA |
| Codename | Comet Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 1330 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1403 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1222
175.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1570
9.46 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1577
32.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1573
36.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1185
16.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1564
7.70 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1406
112.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1324
41.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
663
19.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2058
8.52 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1878
58.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1271
97.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1493
43.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1706
16.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1279
1.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1725
54.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3933 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2519
361.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5685
34.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5372
110.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4371
100.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3055
41.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4017
19.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1701
136.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5271
163.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1456
43.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5885
24.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6939
215.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3678
282.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5034
147.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5072
50.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6335
6.13 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4742
150.1 Kpixels/sec |