| Upload Date | December 19 2025 12:16 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone Air |
| Model ID | iPhone18,4 |
| Motherboard | D23AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.46 GB |
| Single-Core Score | 3624 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3269
469.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3392
20.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3795
77.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3381
78.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3357
45.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4379
21.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3255
260.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2975
92.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5436
162.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3451
14.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3625
112.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4276
328.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3701
108.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4177
41.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2976
2.88 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3248
102.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9332 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8281
1.16 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10821
65.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10639
217.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8892
205.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10004
135.8 images/sec |
|
|
Clang
|
12464
61.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3856
308.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9543
295.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10360
310.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9215
38.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11021
342.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9953
765.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10272
301.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9722
96.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9988
9.66 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9254
293.0 Kpixels/sec |