| Upload Date | December 19 2025 12:14 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 13 |
| Model ID | Xiaomi 2211133C |
| Motherboard | kalama |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.19 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.93 GB |
| Single-Core Score | 1804 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1618
232.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1593
9.60 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2359
48.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1848
42.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1384
18.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2266
11.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1805
144.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1867
57.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2116
63.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1920
7.95 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1298
40.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1618
124.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2016
59.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1858
18.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1475
1.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2035
64.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5599 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3806
546.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6153
37.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7794
159.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8123
187.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6713
91.1 images/sec |
|
|
Clang
|
7653
37.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1799
144.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7347
227.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4804
143.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5029
20.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7361
229.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4326
332.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5915
173.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5003
49.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6328
6.12 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6755
213.9 Kpixels/sec |