| Upload Date | December 19 2025 12:14 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 16 Pro Max |
| Model ID | iPhone17,2 |
| Motherboard | D94AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A18 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.44 GB |
| Single-Core Score | 3516 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3092
444.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3021
18.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3419
70.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3269
75.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3343
45.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4115
20.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3169
253.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3044
94.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5602
167.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3520
14.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3613
112.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3957
304.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3780
110.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4203
41.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2842
2.75 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3166
100.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8822 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7017
1007.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9928
59.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9508
194.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8502
196.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9965
135.2 images/sec |
|
|
Clang
|
11811
58.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3722
298.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9470
293.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10138
303.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9240
38.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11111
345.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8700
668.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9695
284.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9357
92.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9334
9.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8635
273.4 Kpixels/sec |