| Upload Date | December 19 2025 12:12 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone SE (3rd generation) |
| Model ID | iPhone14,6 |
| Motherboard | D49AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.79 GB |
| Single-Core Score | 2284 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2347
337.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2325
14.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2339
47.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2354
54.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1980
26.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3044
15.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2157
172.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2143
66.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1778
53.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1924
7.96 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2699
84.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2888
222.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2464
72.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2522
25.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1938
1.88 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2156
68.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4869 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3908
561.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6437
38.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4581
93.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5308
122.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4960
67.3 images/sec |
|
|
Clang
|
7139
35.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2351
188.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5617
174.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3449
103.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4448
18.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7071
220.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5273
405.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5083
149.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4752
47.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5779
5.59 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5320
168.4 Kpixels/sec |