| Upload Date | December 19 2025 12:08 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 13 |
| Model | realme RMX3151 |
| Model ID | realme RMX3151 |
| Motherboard | RM6781 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM MT6781V/CDZAMB-H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 3 part 3339 revision 0 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 2.00 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.05 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.60 GB |
| Single-Core Score | 664 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
637
91.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
725
4.37 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
686
14.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
797
18.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
730
9.91 images/sec |
|
|
Clang
|
789
3.88 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
655
52.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
744
23.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
574
17.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
612
2.53 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
854
26.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
364
28.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
694
20.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
444
4.40 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
721
697.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
674
21.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1832 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1211
173.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2511
15.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2347
48.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2459
56.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2325
31.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2461
12.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
692
55.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3087
95.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1137
34.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1264
5.23 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2687
83.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1005
77.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1932
56.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1655
16.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2782
2.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2119
67.1 Kpixels/sec |