| Upload Date | December 19 2025 12:05 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | HP Victus by HP Gaming Laptop 15-fb2xxx |
| Motherboard | HP 8C2F |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 8645HS w/ Radeon 760M Graphics |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 117 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.30 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 2455 MHz |
| Package | Socket FP7 |
| Codename | Hawk Point |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Transfer Rate | 5586 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1043 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1024
147.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
948
5.71 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1102
22.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
961
22.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
991
13.4 images/sec |
|
|
Clang
|
848
4.18 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
873
69.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
968
30.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1015
30.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1399
5.79 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1340
41.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
860
66.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1246
36.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1437
14.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1028
994.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1210
38.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5584 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3923
563.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5913
35.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5980
122.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5259
121.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7391
100.3 images/sec |
|
|
Clang
|
7830
38.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1551
124.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7622
236.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4557
136.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6005
24.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9621
299.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5800
445.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6254
183.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5682
56.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6564
6.35 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7311
231.5 Kpixels/sec |