| Upload Date | December 19 2025 11:55 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPad Air 11-inch (M2) |
| Model ID | iPad14,8 |
| Motherboard | J507AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.48 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.46 GB |
| Single-Core Score | 2642 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2575
369.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2604
15.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2594
53.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2589
59.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2319
31.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3260
16.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2449
196.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2446
75.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2308
69.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2358
9.76 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3079
95.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3233
248.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2996
87.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3377
33.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2079
2.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2750
87.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9735 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8324
1.17 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11453
69.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11489
235.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10619
244.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11708
158.9 images/sec |
|
|
Clang
|
16249
80.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3065
245.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10215
316.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7034
210.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9077
37.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13015
405.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10737
825.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11389
334.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9622
95.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11366
11.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10456
331.1 Kpixels/sec |