| Upload Date | December 19 2025 11:54 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | FUJITSU ESPRIMO Q558 |
| Motherboard | FUJITSU D3603-A1 |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8400T |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 1.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 3341 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1160 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1096
157.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1328
8.00 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1353
27.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1262
29.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
971
13.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1248
6.15 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1102
88.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1044
32.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
534
16.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1666
6.89 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1530
47.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1145
88.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1233
36.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1521
15.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1006
973.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1455
46.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4270 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2610
374.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5587
33.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5133
105.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6268
144.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4779
64.9 images/sec |
|
|
Clang
|
5946
29.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1227
98.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4745
147.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2010
60.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6573
27.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6139
191.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4420
339.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5035
147.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4493
44.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5462
5.28 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5820
184.3 Kpixels/sec |