| Upload Date | December 19 2025 11:52 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 13 |
| Model ID | iPhone14,5 |
| Motherboard | D17AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.58 GB |
| Single-Core Score | 2129 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2171
311.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2306
13.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2210
45.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2003
46.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1832
24.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2773
13.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1962
157.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2026
62.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1665
49.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1825
7.55 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2566
79.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2664
204.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2276
66.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2435
24.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1840
1.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2038
64.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4177 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4508
647.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6622
39.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3408
69.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4114
94.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4520
61.3 images/sec |
|
|
Clang
|
6816
33.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2251
180.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5381
166.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2544
76.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3108
12.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5903
183.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4929
378.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5120
150.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4485
44.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3275
3.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3141
99.4 Kpixels/sec |