| Upload Date | December 19 2025 11:49 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S22 |
| Model ID | samsung SM-S901B |
| Motherboard | s5e9925 |
| Governor | energy_aware |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 2 part 3400 revision 0 |
| Base Frequency | 1.82 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.82 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.52 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 2.80 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.10 GB |
| Single-Core Score | 1632 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1435
206.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1338
8.06 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1871
38.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2231
51.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1682
22.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1899
9.36 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1414
113.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1645
51.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1795
53.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1495
6.19 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1864
58.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1101
84.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1797
52.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1679
16.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1322
1.28 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1729
54.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3918 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2715
390.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4396
26.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4877
99.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6065
139.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4557
61.8 images/sec |
|
|
Clang
|
5041
24.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1470
117.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5155
159.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3197
95.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3386
14.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5249
163.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2311
177.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4196
123.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4198
41.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4840
4.68 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4695
148.7 Kpixels/sec |