| Upload Date | December 19 2025 11:45 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 20VKCT01WW |
| Motherboard | LENOVO 20VKCT01WW |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1165G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4656 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.63 GB |
| Transfer Rate | 2128 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1414 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1175
168.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1454
8.76 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2036
41.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1934
44.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1166
15.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1502
7.40 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1254
100.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1120
34.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1834
54.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1563
6.47 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1669
51.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1143
87.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1295
38.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1298
12.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1016
982.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1455
46.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1812 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1947
279.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3290
19.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2657
54.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1979
45.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2458
33.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2126
10.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
566
45.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1807
56.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1234
36.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1512
6.26 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2644
82.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1387
106.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1829
53.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1840
18.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1844
1.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1727
54.7 Kpixels/sec |